Služby

Služby – logistika

Naší snahou je poskytnout maximální možnou součinnost při příjmu a odběru materiálu, a to jak našim dodavatelům svitků, tak i zákazníkům odebírajícím plechy a pásku. V rámci této snahy byl v měsíci červenci 2012 zakoupen podíl ve společnosti JuroTrans. Tento krok má velkou mírou přispět k naplnění hesla o dodávkách „Just in Time“ pro naše partnery. Na konci roku 2015 se společnost Jurotrans s.r.o. přejmenovala na FBT logistics, s.r.o., čímž se začlenila do stále rostoucí skupiny FBT. Taktéž bychom byli rádi, aby naši partneři mohli samostatně a plnohodnotně využívat služby nabízené touto společností pro svojí vlastní logistiku.

Přepravy ke klientům realizujeme našimi vlastními nákladními vozidly, popřípadě prostřednictvím našich smluvních dopravců. Veškeré přepravy koordinuje tým zkušených dispečerů v oblasti mezinárodních i vnitrostátních přeprav. Jsme schopni realizovat přepravy v rámci celé EU. Všechna vozidla jsou vybavena sofistikovaným telemetrickým systémem pro on-line sledování pohybu a parametrů takto prováděných přeprav.
K realizaci přeprav používáme nejmodernější dopravní techniku předních světových výrobců nákladních vozidel, značek VOLVO a MERCEDES BENZ, splňující přísné emisní limity EURO 6 a EURO 5 EEV

V oblasti přípojné techniky používáme valníkové plachtové návěsy, které jsou vybaveny na veškeré přepravní požadavky. Proto jsou všechny naše návěsy vybaveny třístrannou shrnovací plachtou, bočními upínacími kurty plachty, pryzmatickou drážkou podlahy („Coil mulde“), zadními pevnými vraty a především rozšířením šířky ložné plochy na 2 550 mm s možností roztažitelného zadního portálu. Převážná část návěsu je rovněž v provedení „light“ s nižší pohotovostní hmotností umožňující nakládku vyšší váhy přepravovaného zboží až 26t. Tato flexibilní výbava našich návěsů umožňuje přepravy ocelových svitků, železných plechů a výpalků, hřídelí, paletového zboží, kusových profilů, trub a ostatních druhů zboží podle požadavků zákazníka. Návěsy jsou vybaveny dostatečným množstvím upínacích prvků a zajišťovacích prostředků pro maximální zajištění přepravovaných nákladů.

Můžeme nabídnout našim klientům rovněž speciální návěsovou techniku, která obsahuje veškeré specifika v předcházejících odstavcích a navíc je schopna naložit výkovky až do šíře 3 200mm. Tyto návěsy jsou vybaveny vlastní hydraulickou naklápěcí podlahou, tzn., že zboží je převáženo v naklopené poloze úhlopříčně pod plachtou. Při těchto přepravách není potřeba žádné dodatečné, mnohdy velmi drahé, povolení pro nadrozměrné přepravy.